Cinsel Danışmanlık

Cinsel danışmanlık veya cinsel terapi hem bireylere hem de çiftlere yöneliktir. Ortak görüşmelerde günlük hayatta deneyimlediğiniz  cinselliği, içsel özlemlerinizle ve arzularınızla uzlaştırmanıza yardımcı olacak adımlar geliştirilecektir. Önceki deneyimleriniz, sizin için uygun bir cinsel yaşama giden yolda başlangıç oktasını oluşturur.

Cinsel danışma, akut krizleri ve sıklıklı ona eşlik eden sessizliği  gidermeye yardımcı olur. Birbiriyle kendi cinsel arzuları ve fikirleri hakkında açık ve hoşgörülü bir ortamda konuşmak, genellikle tatmin edici bir aşk hayatına doğru ilk ve en önemli adımdır. İlk görüşmeden itibaren ilk olumlu gelişimler fark edilir. Günlük hayatta bu gelişmeleri stabilleştirmek  ve diğer değişikliklere  ihtiyatlı yaklaşmak  önemlidir.

Cinsel Terapi, zevkli bir erotizm olanaklarını keşfetmek için sizi destekler. Cinsel terapinin ana hedefi, hem kendi cinselliğinize, hem de suçlamanın ötesinde eşinizin istek ve ihtiyaçlarına ilişkin daha derin bir anlayış geliştirmektir.  Kişisel hedeflerinizi günlük hayatınızda uygulamak için zaman ayırmayı öğrenirsiniz. Cinsel kişilikinizin farklılaşması, eşinizle olan zevkli benzerliklerin bulunması kadar önemlidir.
 
Cinsel arzunuzun bazı yönlerini bilmiyorsanız veya arzunuz bir yük haline gelmişse ve kendi cinselliğinizden rahatsız hissediyorsanız, cinsel terapi önerilir. Dikkatli bir görüşme, kendi cinsel arzularınıza yaklaşmanıza, kendi arzularınıza karşı güven oluşturmanıza ve sizin için uygun bir erotik profil geliştirmemize yardımcı olabilir. Burada olası aksilikler üzerinde çalışmak, elde edilen başarıları kaydetmek ve güvenin daha da güçlendirmek için yoğun bir eşlik önemlidir.

Diğer Cinsel Danışma/ Terapi Konuları Şunlar Olabilir:

  • Cinsel isteksizlik
  • Ereksiyon sorunu
  • Orgazm sorunu
  • Erken boşalma
  • Cinsel yönelim ve kimlik
  • Uyarılmada sorunlar
  • Ağrılı cinsel ilişki
  • Cinsel eğilimler 

Adres: Hoşnudiye Mh. İsmet İnönü 1 Cd. No: 65-1 ESKİŞEHİR


Eskişehir Web Tasarım